Jak se připojit k @jirovcovka.net

Tento text je o tom jak získat a spustit G Suite účet pro studenty a zaměstnance Gymnázia Jírovcova, Č.Budějovice. Tedy účet spojený s e-mailem na doméně jirovcovka.net

Pokud již Google účet (G Suite) máte a jste přihlášeni, podrobnější informace o svém účtu naleznete zde: https://myaccount.google.com/Jak zažádat o účet školní účet G Suite (či získat znovu zapomenutý přístup):

  • pošlete e-mail na adresu administrátorů školního G Suite na ov@jirovcovka.net

  • do těla zprávy e-mailu, vedle oslovení a požádání o přístup k jirovcovka.net, uveďte jméno, příjmení a třídu

  • po přijetí emailu o vytvoření či obnovení účtu vám v nejbližší možné době (zpravidla tentýž den) administrátoři školního G Suite vytvoří či obnoví účet.

  • pro přihlášení k novému účtu vám přijde automatický e-mail. Tento e-mail obsahuje odkaz pro přihlášení či změnu hesla.

  • po kliknutí na odkaz “Přihlášení” či "Resetovat heslo" v e-mailu se přihlásíte do G-Suite, přijmete licenční podmínky Google a nastavíte si nové heslo.

  • pokud by vám e-mail s přihlášením nedorazil, podívejte se do e-mailové složky Spam, případně kontaktujte administrátory pro nové zaslání přihlašovacího e-mailu

  • z bezpečnostních důvodů vyprší doba platnosti odkazu pro první přihlášení za 48 hodin, po této době je nutné zažádat o nový odkaz

Služby G-Suite pro školu

Po nastavení hesla můžete nový účet používat ve všech službách Google. Doporučujeme vám, abyste si účet přidali k vašemu stávajícímu účtu ve vašem mobilním zařízení.

Dostanete tak přístup nejen k e-mailu a pracovnímu kalendáři, ale i k téměř neomezeně velkému cloudovému úložišti (Google Drive), výukovému prostředí Učebna (Google Classroom), k nástrojům pro tvorbu obsahu (Dokumenty, Tabulky, Prezentace), nástrojům pro vytváření kvízů a dotazníků (Formuláře) a k dalším desítkám cloudových aplikací.